vajinismus tedavisi fiyatları

Vajinismus haysiyetiyle ertelenmesi ve kaçınılması gereken müşterek sorun haline dönüşen cinsellik, ilişkileri okunuşu etraflıca etkiler.Bu sebeple tedavisi geciktirilmemelidir. Ülkemizdeki en büyük cinsel rahatsızlıkların başında gelen vajinismus, Türkiye’de 10 kadından 1’inde görülüyor. Cinselliğin bir kez tabu olması, cinsel terbiye verilmemesi, kulaktan dolma hatalı bilgiler, fiziki sorunlar gibi çok sayıda sebep yüzünden ortaya çıkan vajinismus rahatsızlığı, çiftlerin evliliklerini dahi tehlikeye sokabiliyor.

Vajinismus; kadının, eşi evet da seksüel partneriyle ilişkide bulunmak istemesine rağmen, elinde olmayan sebepler yüzünden ağrı okunuşu acı endişesiyle ‘aşk kasları’ aşağılık verilen pelvik temel kaslarını kasarak ilişkiye engel olması ile oluşan, psikolojik kökenli bir kez seksüel izlev bozukluğudur. Kadın seksüel ilişki sırasında acı endişesi yüzünden kendisini koruma çabasıyla pelvik temel kaslarını orada eş engel varmışçasına kasarak ilişkiye pürüz olur. Vajinismus rahatsızlığının bir hayli tabii sebebi olduğuna, lakin altta yatan psikolojik sebeplerden en kötüsünün taciz ya da tecavüze maruz kalma olduğuna alamet ediyor.

KAS KASILMALARI SIRTA VURUYOR

Ülkemizde vajinismus görülme oranı 10 da 1’dir. eşeysel bağlantı sırasında tepke şekilde gerçekleşen kas kasılmaları, vajina haricinde kalça, bel, karın, sırt okunuşu ayrıca bacak parmaklarına kadar yaygın tek şekilde görülebilir. hepsi bu kasılmaların sebebi vücudun kendisini koruma içgüdüsüne bağlıdır. Bilinçdışında geçmişten gelen eşeysel münasebet ile ilgili yerleşmiş bazen negatif düşünceler yüzünden kadın, ilişki sırasında eşine ruhsat veremeyebilir.

EVLİLİĞİ BİTİREBİLİYOR

Sevginin, aşkın yalnız ifadesi olan eşeysel yaşamın bu şekilde sekteye uğraması, erkekte reddedilme duygusuyla öfkeye kızgınlığa okunuşu eşinden uzaklaşmaya maksat açabilirken, kadında utanç ve suçluluk duygusuna niçin olabilir. Sonuçta da çiftin ilişkisi günden güne bozulabilir. Ancak çok özel bir konu olan bu meseleyi çiftler utanç, suçluluk, yenilgi, öfke, kırıklık duygularıyla kimseyle paylaşamamakta, ailelerin okunuşu çevrelerin genç erkek konusunda edisyon yapmaları sebebiyle benzer jinekoloğa başvurmaktadırlar.

Ülkemizde cinsel terapi ile uğraşan jinekolog sayısı az olduğu kendince bir hayli başvuru hüsranla sonuçlanmakta, çiftlerin başarıya olan inancı tarih geçtikçe azalmakta ve çözümlenebilir sadece dert olan vajinismus, içinden çıkılamayacak derecede büyümekte okunuşu evliliklerin bitmesiyle sonuçlanabilmektedir.

MASUMİYETİ yitirme KORKUSU tesirli OLUYOR

Vajinismusun sebepleri, ruhsal okunuşu seyrek okunuşu fiziki sürdürmek üzere ikiye ayrılabilir. Nadir fiziksel sebepler arasında vajinal okunuşu vulvar enfeksiyonlar, mebiz kistleri, pelvik inflamatuar hastalıklar, endometriosis, sistit gibi hastalıklar sayılabilir.

Vajinismusun işaret seçenek görülen sebepleri ise ruhsal sebeplerdir. bekâret zarının mukaddes olması okunuşu çocukluk çağından itibaren bakirlik zarını korumaya yönelik verilen eğitimler, söylemler, davranışlar, bazı kadınlarda masumiyeti kaybetmek istememe hasebiyle vajinismus gelişmesine sebep olur.

Cinselliğin birleşik tabu olması, cinsel terbiye verilmemesi, kulaktan dolma yanılgı cinsel bilgiler de vajinismus gelişmesinde çok stratejik nedenlerdir. Ülkemizde genç kızların çoğu erdenlik zarının patlayacağı, çok gereğinden zaviye çekeceği, fazla ziyade kanama olacağı, cinselliğin sadece erkekler özgü olduğu, eşeysel hoşlanma duymanın ayıp, yasak, sorumluluk olduğu gibi yanlış bilgilere sahiptir. Bu yanılgı bilgilere ilk geceyi başarı ile atlatıp kendini tanıtlama isteği de eşlik etmektedir.

EN ACI SEBEPLERİ TACİZ okunuşu TECAVÜZ

Eşini sevmeme, zorla evlendirilme, münasebet ve evlilik problemleri, eşe için duyulan öfke, gebelik korkusu, kontrolü yitirme korkusu gibi nedenler de vajinismus nedenleri arasında sayılabilecek nedenlerdir.

Vajinismusun altta yatan sebeplerinden en acıları ise taciz evet da tecavüze maruz kalmadır. Bilinçdışına itilen bu travma, ileride vajinismus özellikle geçmek gibi burayı kontrol et birçok ruhsal sorunlara illet olur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *